Marek Piechowicz zagra w Siarce Tarnobrzeg
Dodane przez niun dnia 28/07/2011
Po trzech latach spędzonych w I lidze koszykarzy Marek Piechowicz wraca do ekstraklasy. Wcześniej zawodnik występował już w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Anwilu Włocławek.

- Czas najwyższy, aby spróbował swoich sił w ekstraklasie. Jest to zawodnik bardzo dobrze przygotowany motorycznie, jest sprawny i wszechstronny. Marek był czołowym graczem pierwszej ligi, więc mam nadzieję, że sobie poradzi - powiedział o swoim nowym zawodniku Dariusz Szczubiał, trener Siarki Tarnobrzeg.

Piechowicz nadal ma ważny kontrakt z Anwilem Włocławek, którego włodarze nie zdecydowali się jednak na powrót zawodnika na Kujawy. Przez ostatnie trzy lata skrzydłowy wypożyczany był przez włocławian do klubów pierwszoligowych. Rok spędził w Stali Stalowa Wola, a dwa ostatnie w MKS Dąbrowa Górnicza, z którym dwukrotnie bliski był wywalczenia awansu do Tauron Basket Ligi.

Wcześniej Piechowicz zdobywał mistrzostwo Polski z juniorskim zespołem Anwilu oraz 10-krotnie wystąpił w barwach tego klubu na parkietach ekstraklasy.

To już trzeci zawodnik pozyskany przez Siarkę przed zbliżającym się sezonem. Oprócz niego w Tarnobrzegu zagrają jeszcze Wojciech Barycz i Dariusz Wyka.

źródło: sportowefakty.pl