Walka o przetrwanie vol. 3
Dodane przez kasz7 dnia 09/04/2011

W Warszawie dojdzie dziś do wyrównanego spotkania, pomiędzy stołeczną drużyna, a Siarką Tarnobrzeg. Mimo dwóch rażących porażek podopiecznych Bogdana Pamuły w sezonie zasadniczym, nasza drużyna nie stoi na straconej pozycji, co pokazały ostatnie wygrane z Kotwicą Kołobrzeg.

Oba zespoły zagrają w osłabieniu, więc mecz powinien być zacięty i wyrównany. Na korzyść Polonii przemawia ławka rezerwowych złożona z młodych i utalentowanych graczy, którzy w decydujących momentach potrafią zmienić przebieg meczu. Ważnym zawodnikiem "czarnych koszul" będzie zapewne Michał Kwiatkowski, który w ostatnim spotkaniu z Siarką, był wyróżniającym się zawodnikiem. Warto również zwrócić uwagę na Tony'ego Easley'a, który jest ostatnio najlepszym punktującym Polonii. Przed rozpoczęciem walki o pozostanie w lidze, za względu na problemy rodzinne, do USA wrócił jeden z czołowych punktujących w TBL - Darnell Hinson. Niewątpliwie przemawia to na korzyść naszej drużyny, ponieważ bez niego zespół Wojciecha Kamińskiego jeszcze nie wygrał.

Drużynie z Tarnobrzega, w nawiązaniu wyrównanej walki, pomoże dobra forma powracającego po kontuzji Bartosza Krupy. Elementem, który ostatnio też jest dużym plusem to gra podkoszowych, którzy w meczu z Zastalem potrafili wielokrotnie zablokować rywala.

Miejmy nadzieję, że naszemu zespołowi uda się podtrzymać trwającą passę i Siarka postara się o zwycięstwo, które da nam nadzieję na utrzymanie w lidze.