Wygrana gospodarzy
Dodane przez kasz7 dnia 05/04/2011

W wtorkowym spotkaniu II kolejki fazy play-out to Siarka okazała się lepszym zespołem i zanotowała na swoim koncie 3 zwycięstwo w debiutanckim sezonie nad Kotwicą Kołobrzeg.

Goście do gry wystawili zawodników, którzy w sezonie nie mieli zbyt wielu okazji do zaprezentowania się. Chodzi tu głównie o dwudziestolatków - Michała Moralewicza i Wojciecha Złotego. Trener Bogdan Pamuła również starał się, w jakimś stopniu, rotować składem i dzisiaj na parkiecie mogliśmy zobaczyć tarnobrzeskich młodych graczy: Piotra Pyszniaka, Szymona Juniaka i Michała Mortkę. Może nie zaprezentowali oni satysfakcjonującego poziomu, ale dali chwilę wytchnienia podstawowym zawodnikom.

W pierwszej kwarcie koszykarze Siarki próbowali swoich sił szczególnie zza linii 6,75 m. Na 9 oddanych prób, tylko 2 razy piłka wpadła do kosza. Tą niewątpliwie złą skuteczność udało się poprawić w najważniejszym momencie gry - IV kwarcie. To rzuty Stefana Blaszczynskiego, który z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej, zmobilizowały kolegów i pozwoliły na zyskanie bezpiecznej przewagi nad rywalem. Mimo chaosu i powtarzających się błędów m.in. 24 sek., "Siarkowcy" kontrolowali wynik i nie dali odebrać sobie zwycięstwa.

Na mecz przybyła garstka kibiców, nie mniej jednak, dali oni z siebie wszystko i głośnym dopingiem wspierali swoją drużynę bardziej, niż na wielu meczach rundy zasadniczej.

ASK KS SIARKA TARNOBRZEG - KOTWICA Kołobrzeg 61:48 (14:10, 15:16, 16:12, 16:10)

SIARKA: Stanley Pringle 18, Stefan Blaszczynski 13, Bartosz Krupa 9, Rafał Rajewicz 8, Daniel Wall 5, Tomasz Pisarczyk 4, Louis Truscott 4, Michał Mortka 0, Piotr Pyszniak 0, Szymon Juniak 0,

Kotwica: Kenneth Henderson 14, Łukasz Diduszko 10, Darrell Harris 8, Michał Moralewicz 7, Sławomir Sikora 4, Wojciech Złoty 3, Marko Djurić 2

FOTORELACJA

LINK DO SZCZEGÓŁOWYCH STATYSTYK