Rozpoczynamy walkę o utrzymanie
Dodane przez kasz7 dnia 02/04/2011

Już dzisiaj odbędą się pierwsze mecze fazy play-out. Siarka Tarnobrzeg zagra na wyjeździe z zajmującym 9 miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej - Zastalem Zielona Góra. Będzie to niesłychanie ciekawe widowisko, bowiem w drużynie przyjezdnych zagra wypożyczony właśnie z Zastalu - Rafał Rajewicz.

Zanim Rajewicz trafił do Tarnobrzega, miał mało okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Trener Bogdan Pamuła obdarzył nowego zawodnika dość sporym zaufaniem i teraz spędza średnio na parkiecie 31 minut, zdobywa 8,7 pkt i zbiera 6,0 piłek.

Oba zespoły, pomijając ubiegłe sezony i walkę o występy w Tauron Basket Lidze, spotkały sie 2 razy. Warto przypomnieć wyniki tych zmagań. W ramach II kolejki, Siarka na wyjeździe uległa rewelacyjnemu beniaminkowi 80:58. Jednak w drugim spotkaniu to tarnobrzeżanie dominowali i przede wszystkim, dzięki świetnej grze na tablicach, pokonali zespół z "winnego grodu" 93:84.

Niestety, od tego czasu w obu drużynach wiele się zmieniło. Siarka, którą od samego początku prześladuje pech i tym razem nie może wystąpić w pełnym składzie. Jak zapewnia masażystka naszego zespołu, do gdy powinien wrócić już Stanley Pringle. Będzię on jednym z dwóch Amerykańskich graczy w naszym zespole. Dalej wszyscy nie możemy uwierzyć, dlaczego z drużyną pożegnał się Michael Deloach, który ostatnio błyskał rewelacyjną formą i był liderem drużyny. Co prawda, na ławce zasiądzie Eric Taylor, ale już tylko w roli asystenta trenera i tłumacza, nie zawodnika.

Nie tylko my mamy powody do zmartwień. W ostatnim meczu Zastalu, kontuzji pęknięcia kości piszczelowej i skręcenia kolana, doznał podkoszowy Chris Burgess i nie weźmie on już udziału w walce o utrzymanie. Podopieczni Tomasza Jankowskiego, po raz kolejny, będą musieli liczyć na lidera swojej drużyny i MVP sezonu zasadniczego - Waltera Hodge'a, który co mecz notuje średnio 17 pkt i 5,1 asyst.

Potencjałem w obu drużynach są także Polacy. Liczymy na to, że kapitan Siarki - Bartosz Krupa, powracający w świetnym stylu po kontuzji, pokaże charakter w starciu z rozgrywającym Zastalu - Marcinem Fligierem. Ciekawe starcie szykuje się również na lini Daniel Wall - Marcin Chodkiewicz.

Początek spotkania już o godz. 18:00!

Relację radiową poprowadzi RADIO ZIELONA GÓRA