Rozwiane nadzieje kibiców i kolejna porażka w TBL
Dodane przez kasz7 dnia 26/02/2011

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg nie mogą przerwać złej passy i po raz 4 z rzędu doznają dotkliwej porażki. Dzisiejszy rywal Anwil Włocławek - wicemistrz ubiegłego sezonu, przewagę objął już w pierwszych minutach. Utrzymanie dobrego wyniku, jak się okazało, nie było trudnym zadaniem i goście, przy dopingu swoich kibiców, wygrali dzisiejsze zawody 69:92.

Już po pierwszej połowie zauważyć można było róźnice pomiędzy klasami obudwu zespołów. W oczy najbardziej uderzała słaba obrona gospodarzy i 18-sto punktowa przewaga uzyskana już po 20 minutach gry. Bardzo odczuliśmy też brak podstawowych graczy: Bartosza Krupy i Kevina Goffneya. Nasz jedyny rozgrywający Stanley Pringle nie umiał wkomponować się w grę i kilkakrotnie popełniał niewybaczalne straty.

W III kwarcie goście skutecznie kontrolowali wydarzenia na boisku. Nie pomogły "trójki" Daniela Walla i najskuteczniejszego zawodnika spotkania - Michaela Deloacha. Do przeciwnego kosza z rąk Paula Millera, czy Andrzeja Pluty również wpadały piłki.

Mimo tak dużej przewagi najwytrwalsi kibice zachowali nadzieję do końca. Podbudował ich swoim pokazem umiejętności Deloach, zdobywając 7 punktów z rzędu i zmniejszając stratę do 13 punktów. Niestety, w koszykówce chęci jednego zawodnika, przy braku wsparcia kolegów z drużyny, zdają się na nic. Dzisiejszy mecz to dobre pokreślenie tej tezy. Nasz nowy koszykarz - Stefan Blaszczyński, chyba nie tak wyobrażał sobie swoj debiut przed tarnobrzeską publicznością. Nie wykorzystał wielu sytuacji rzutowych, a w kluczowym momencie 4 kwarty, gdy gra zaczęła się układać, nie uzyskał zaufania w oczach trenera Bogdana Pamuły i został zmieniony. Marzenia o zwycięstwie zatrzymał będący w świetnej dyspozycji rzutowej, młody reprezentant Polski - Dardan Berisha. Jego 11 punktów, uzyskane w tej częsci meczu, przypieczętowały wygraną zespołu z Włocławka.

ASK KS Siarka Tarnobrzeg - Anwil Włocławek 69:92 (14:27, 17:22, 18:18, 20:25)

Siarka Tarnobrzeg: Michael Deloach 21, Daniel Wall 17, Stanley Pringle 13, Louis Truscott 8, Rafał Rajewicz 6, Stefan Blaszczyński 4, Eric Taylor 0

Anwil Włocławek: Dardan Berisha 19, Nikola Jovanović 16, Andrzej Pluta 11, Seid Hajrić 10, Paul Miller 9, Łukasz Majewski 8, Scott Morrison 6, D.J. Thompson 5, Stipe Modric 4, Bartosz Diduszko 4, Chris Thomas 0