Najnowszy Użytkownik: DougLop

Sponsorzy

Linki

Wywiad z kapitanem Siarki

- Chemy opuścić to ostatnie miejsce i utrzymać się w lidze - mówi nowy kapitan Siarki Tarnobrzeg, Bartosz Krupa.

Przemysław Borycki: Mimo nerwowej końcówki udało się jednak wygrać. Czy problemy z faulami wpłynęły na grę Siarki?

Bartosz Krupa: Zaczęliśmy bardziej myślę z głową bronić. Mniej z ambicją, a więcej z głową. Myślę, że to dało efekt.

Czy gra Zastalu Pana rozczarowała? Wydawało się, że jest to mocniejsza drużyna niż na przykład Polonia czy AZS…

Zastal na pewno jest dobrą drużyną, która miała bardzo udany początek sezonu i która wygrała kilka meczy dość niespodziewanie.

Dodane przez niun
dnia 10/01/2011

Kibice zgromadzeni przy al. Niepodległości, jak i przed ekranami PLK TV, mogli wreszcie zobaczyć dobre zawody w wykonaniu graczy Siarki. Dominowali oni na tablicach (aż 45 zbiórek, Zastal - 28), ale to przede wszystkim dzięki "trójkom" Stanleya Pringle, Daniela Walla i Marka Miszczuka na początku trzeciej kwarty, cały zespół poderwał się do walki.

ASK KS Siarka Tarnobrzeg - Zastal Zielona Góra 93:84 [23:25]:[19:16]:[33:21]:[18:22]

Dla Siarki: Pringle 21(2x3), Goffney 18(1x3)(8 zb.), Wall 15(1x3), Truscott 14(21 zb.), Krupa 10(2x3), Miszczuk 8(1x3), Taylor 4 i Deloach 3.

Dla Zastalu: Hodge 28(3x3), Burgess 16(11 zb.), Dłoniak 9(1x3), Comagić 7(1x3), Marshall 7, Chodkiewicz 5(1x3), Flieger 5, Raczyński 4 i Kukiełka 3.

SZCZEGÓŁOWE STATYSTYKI ZNAJDZIECIE TUTUAJ

dnia 09/01/2011

Po zwycięstwie w Pucharze Polski, nadszedł czas na rozgrywki ligowe. W najbliższym meczu nasi koszykarze podejmować będą drugiego beniaminka - Zastal Zielona Góra.

Zielonogórzanie po znakomitym rozpoczęciu sezonu, ponieśli pięć porażek w ostatnich sześciu meczach. W ostatnim spotkaniu musieli oni uznać wyższość Mistrza Polski. Zespół Asseco wygrał ten mecz 83:60. W zespole Tomasza Herkta było widać brak graczy podkoszowych. Osamotniony w walce na tablicach, Chris Burgess zagrał dobre spotkanie, ale i tak gracze z Gdyni wygrali zbiórkę 54:33. Liderem drużyny jest także Walter Hodge - 15,2 pkt, 4,4 as. Wyróżniającymi się graczami z polskim paszportem są Jakub Dłoniak i Marcin Flieger.

"Siarkowcy" prowadzeni przez Bogdana Pamułę spisują się coraz lepiej. Jeżeli ambitnie podejdą do tego spotkania, to dwa punkty zostaną w Tarnobrzegu.

Kluczowy pojedynek: Stanley Pringle - Walter Hodge

POCZĄTEK SPOTKANIA W NIEDZIELĘ 09.01 O GODZINIE 18

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

Relację na żywo z tego spotkania przeprowadzi PLK TV. Powtórka będzie możliwa do oglądnięcia we wtorek o godzinie 18 na kanale Sport Klub.
dnia 08/01/2011
20 Komentarzy
1392 Czytań - Drukuj

Wygrana w stolicy

Grająca bez Hardinga Nany Polonia Warszawa przegrała przed własną publicznością 69:78 z Siarką Tarnobrzeg. Tym samym szanse gospodarzy na awans do kolejnej rundy Pucharu Polski drastycznie zmalały.

W ostatnią niedzielę (2.01) Polonia pokonała Anwil Włocławek, a już w najbliższą sobotę Poloniści podejmą u siebie mistrzów Polski, czyli Asseco Prokom Gdynia. - Ciężko było zmobilizować zawodników do tego spotkania, bo myślimy głównie o ligowych starciach - powiedział trener Wojciech Kamiński. W jego zespole zabrakło Nany i Alana Czujkowskiego. Obaj zagrają jednak już w najbliższy weekend w Tauron Basket Lidze.

Kamiński w pierwszej piątce desygnował do gry swoich najlepszych zawodników, co sprawiło, że gospodarze środowe spotkanie rozpoczęli od mocnego akcentu - po 3 minutach prowadzili 10:2. W ciągu pierwszych 10 minut Poloniści byli świetnie dysponowani rzutowo - w tym fragmencie gry trafili aż 5 trójek. Po pierwszej kwarcie wygrywali oni jednak tylko 26:23.

Trener warszawskiej drużyny stosował bardzo częste zmiany, dając przede wszystkim szansę gry jego najmłodszym podopiecznym. W drugiej kwarcie na obwodzie Polonii grali więc 18-letni Michał Kwiatkowski i 17-letni Paweł Śpica, a na parkiecie byli także Bartłomiej Bojko (18 lat) i Marcin Krajewski (21). Brak doświadczenia w szeregach rywali wykorzystywał świetnie Stanley Pringle. Amerykanin w 13 minucie wyprowadził Siarkę na prowadzenie 26:31. Do tego czasu na jego koncie znajdowało się już 17 punktów! Dzięki niemu Tarnobrzeżanie do przerwy prowadzili 45:40.

W drugiej połowie w barwach Polonii znów na boisku pojawili się najlepsi gracze. Ich obecność na nic się jednak nie zdała, bowiem koszykarze trenera Kamińskiego mieli ogromne problemy z trafieniem do kosza. Skutecznie grała za to Siarka, która w 24 minucie prowadziła już 55:44. Pod koniec trzeciej kwarty swoich kolegów do walki pobudził Tony Easley, który popisał się dwoma niezwykle efektownymi wsadami pod rząd. Jego koledzy mieli jednak nadal ogromne problemy ze skutecznością.

Na początku ostatniej odsłony tego spotkania Poloniści rozpoczęli pogoń, jednak nie potrafili zbliżyć się do Siarki na mniej niż 4 punkty. 4 i pół minuty przed końcem niezwykle ważną trójkę trafił Marek Miszczuk. Po jego rzucie Siarka prowadziła 64:71. Wkrótce oba zespoły przekroczyły limit fauli, lecz gospodarze często się mylili. Młody Bojko w dwóch kolejnych podejściach spudłował wszystkie cztery rzuty wolne. Nawet obecność Darnella Hinsona w końcówce nie odmieniła losów tego meczu.

Polonia Warszawa - ASK KS Siarka Tarnobrzeg 69:78

Polonia: Palmer 20, Easley 18, Wichniarz 10, Hinson 6, Nowakowski 6, Kwiatkowski 4, Kuśmierz 3, Śpica 2, Pawlak 0, Bojko 0, Krajewski 0.

Siarka: Pringle 27, Goffney 11, Miszczuk 11, Truscott 10, Wall 8, Deloach 6, Taylor 3, Juniak 2, Mortka 0, Pyszniak 0.

SZCZEGÓŁOWE STATYSTYKI ZNAJDZIECIE TUTAJ

Źródło: plk.pl
dnia 05/01/2011
51 Komentarzy
1795 Czytań - Drukuj

Mecz Gwiazd Tauron Basket Ligi 2011

Polska Liga Koszykówki S.A. i Miasto Kalisz - organizatorzy Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi Kalisz 2011 - zawiadamiają, że bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży.

Mecz Gwiazd Tauron Basket Ligi Kalisz 2011 odbędzie się w hali Kalisz Arena w dniu 16 stycznia (niedziela) od godziny 17. Bilety kosztują 35 i 25 zł (w zależności od miejsca).

Bilety można kupić za pośrednictwem strony internetowej eventim.pl, a dokładnie pod tym adresem.

Od dnia 5 stycznia (środa) bilety można także kupić w sprzedaży bezpośredniej w Kaliszu w trzech punktach:

OSRiR Kalisz, ul. Łódzka, codziennie w godzinach 6.00-21.30

hala Kalisz Arena, ul. Sawickiej, codziennie w godzinach 6.00-21.30

Centrum Informacji Turystycznej, ul. Zamkowa, dni powszednie 9-17, soboty 9-13

W sprzedaży bezpośredniej dostępne są także bilety dla młodzieży szkolnej w cenie 10 zł.

Zapraszamy do Kalisza na Mecz Gwiazd TBL!

dnia 04/01/2011
0 Komentarzy
594 Czytań - Drukuj

Porażka na rozpoczęcie rundy rewanżowej

Starogardzka Polpharma we własnej hali pokonała beniaminka Tauron Basket Ligi Siarkę Tarnobrzeg 84:75. Emocji w tym meczu nie brakowało, walka trwała bowiem do ostatniej kwarty, choć trzeba też przyznać, że poziom zawodów był bardzo niski.

Szybko i skutecznie grali od początku starogardzianie, którzy chcieli się zrewanżować przeciwnikowi za porażkę na inaugurację. Już po kilkudziesięciu sekundach gospodarze wygrywali 4:0, ale osłabieni goście - bez Stanley'a Pringle'a - nie zamierzali ustępować, co zresztą potwierdził trafiając "trójkę" z dystansu Bartosz Krupa. Polpharma imponowała grą w ataku, gdzie niemal cały ciężar spoczywał jednak na Amerykanach, czyli Michaelu Hicksie, Deonte Vaughnie i Kirku Archibeque. Trzeba przyznać, że tercet ten był rewelacyjnie dysponowany, to dzięki niemu podopieczni Zorana Sretenovicia prowadzili już na nieco ponad 2,5 minuty przed końcem 21:14.

Drużyna ze stolicy Kociewia często gubiła się w obronie, pozwalała na zbyt wiele liderowi beniaminka, bezlitośnie wykorzystywał to Louis Truscott niesamowicie efektywny i waleczny pod atakowaną tablicą. Tarnobrzeżanie po dobrym finiszu zdołali zmniejszyć rozmiary strat do zaledwie trzech oczek.

Tuż po wznowieniu gry przypomniał o sobie Vaughn, lecz odpowiedź graczy Bogdana Pamuły była niezwykle bolesna. Ze stanu 21:26 ekspresowo wyszli na prowadzenie, zaliczyli serię dziewięciu punktów i było już 30:26 dla Siarki. Sytuacja stała się groźna, więc trener SKS poprosił o czas. Decyzja okazała się jak najbardziej trafna, bo udało się wreszcie ograniczyć poczynania przedostatniej drużyny Tauron Basket Ligi.

Kamil Chanas dał sygnał do ataku, który podchwycił rozgrywający bodaj swój najlepszy mecz w trykocie Kociewskich Diabłów Archibeque. Polpharmie udało się nie tylko odrobić straty, ale wyjść też na prowadzenie. To efekt kryzysu tarnobrzeżan w ataku, którzy przez ponad cztery minuty nie potrafili zdobyć punktów, choć mieli mnóstwo dogodnych sytuacji. Brązowym medalistom i tak daleko było do ideału, wszak popełniali sporo błędów, mieli sporo strat, zbyt często przegrywali walkę o zbiórkę na własnej tablicy. Siarka bez większych problemów, za sprawą Truscotta i Kevina Goffney'a, wróciła do gry, kilkakrotnie była nawet blisko doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie starogardzianie po pierwszej połowie wygrywali 41:39.

Ku zdumieniu wszystkich emocji nie zabrakło też po przerwie. Zespół z Podkarpacia był bowiem skazywany na pożarcie, a tymczasem wciąż trzymał się przy życiu. Nie potrafił tego zmienić ani Hicks, ani Uros Mirković, ani nawet pod koniec trzeciej odsłony Tomasz Cielebąk. Wprawdzie brązowi medaliści nieco odskoczyli, uzyskali wyraźniejsze prowadzenie, lecz Siarka, w której do głosu doszedł Michael Deloach, mimo wszystko wciąż wierzyła w korzystny rezultat.

Koszykarze w czarno-żółtych strojach potwierdzili to w ostatniej odsłonie. Beniaminek zaskakiwał łatwością trafiania do kosza, wciąż potrafił znaleźć lukę w obronie gospodarzy, choć tym razem ciężar gry przenieśli nieco na obwód. Daniel Wall potrafił sobie wypracować czystą pozycję, a partnerzy nie próbowali w pojedynkę rozprawić się z rywalem, więc do niego odgrywali. Polak nie zawiódł, zdobył osiem oczek z rzędu dla tarnobrzeżan, chwilę później dwa punkty dołożył jeszcze Truscott i podopieczni Pamuły sensacyjnie objęli prowadzenie 69:67!

Polpharma wzięła się w garść, ale nie od razu. Starogardzianie doprowadzili do remisu, by po chwili znów przegrywać. Potem jednak eksplodował Kamil Chanas, wsparł go Archibeque i Kociewskie Diabły były już praktycznie o krok od wygranej. Beniaminek raz jeszcze zaatakował, lecz w końcówce nie miał już pomysłu, zabrakło mu atutów. Indolencję Siarki wykorzystali Chanas i Cielebąk, w efekcie gospodarze ostatecznie wygrali 84:75.

Polpharma Starogard Gdański - ASK KS Siarka Tarnobrzeg 84:75 (23:20, 18:19, 19:15, 24:21)

Polpharma: Kirk Archibeque 19, Tomasz Cielebąk 15, Kamil Chanas 14, Michael Hicks 14, Uros Mirkovic 11, Deonta Vaughn 10, Marcin Dutkiewicz 1, Robert Skibniewski 0, Adam Metelski 0.

Siarka: Luis Truscott 26, Kevin Goffney 13, Daniel Wall 10, Michael Deloach 10, Bartosz Krupa 8, Marek Miszczuk 6, Eric Taylor 2, Tomasz Pisarczyk 0.

Źródło: sportowefakty.pl