Do galerii zostały dodane zdjęcia z wyjazdowego meczu w Pruszkowie.
dnia 29/10/2009
3 Komentarzy
538 Czytań - Drukuj

Pruszków zdobyty!!
Koszykarze Siarki odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Znicz Basket nie znalazł sposobu na powstrzymanie centra Siarki Tarnobrzeg. Piotr Miś świetną postawą w całym meczu, a zwłaszcza ostatniej kwarcie zapewnił zwycięstwo swojej drużynie 68:63.

Pruszkowscy koszykarze słabo rozpoczęli I kwartę. Niecelny rzut Michała Aleksandrowicza, dwie kolejne straty oraz faule bez skrupułów wykorzystywali rywale. Po punktach Michała Marciniaka i "trójce" Bartosza Krupy na tablicy świetlnej było 0:7. Znicz Basket obudził się i zaczął odrabiać straty. Dobra passa trwałą do piątej minuty spotkania. Później gra stanęła, a Siarka pewnie trafiała zza linii 6,25m powiększając swoją przewagę nawet do 11 oczek (22:11).

Druga kwarta zaczęła się na korzyść gospodarzy - swoje pierwsze punkty w barwach Znicza Basket zdobył debiutujący Michał Świderski. Po celnym trafieniu w 8 minucie Grzegorza Malewskiego był remis 25:25. Goście szybko odpowiedzi: ważną trójkę trafił Michał Baran, poprawił Karol Szpyrka i było 25:31 dla przyjezdnych. W poprzednich meczach to pruszkowianie pewnie trafiali z dystansu, w tym spotkaniu przegrali od własnej broni. Gospodarze w całym spotkaniu wykorzystali tylko 6 z 22 rzutów z dystansu, goście na 23 próby trafili 10. W rzutach za 3 punkty byliśmy naprawdę mocni, a teraz ta pewność gdzieś uciekła - powiedział trener Roman Skrzecz.

Wyraźnie mobilizująco na pruszkowską drużynę podziałała przerwa. Już od pierwszych akcji w drugiej połowie zaczęło się sukcesywne pomniejszanie strat. Bardzo dobrze spisał się Grzegorz Radwan, który w całym meczu zdobył 15 punktów. Oprócz skrzydłowego pruszkowian trafiać zaczął również jego imiennik Grzegorz Malewski. Tym samym Znicz Basket wyszedł na dwupunktowe prowadzenie 50:52.

Wyrównany początek ostatniej części meczu dawał pruszkowskim kibicom nadzieję na zwycięstwo. Obie drużyny punktowały kosz za kosz. Na 4 minuty przed końcem spotkania mieliśmy 6-ty remis tego wieczoru (58:58). Na szczęście pruszkowianom nie udało znaleźć się sposobu na przechylenie wyniku na swoją stronę. - Niestety przegraliśmy gdyż nie wykorzystaliśmy 3 – 4 kontrataków w trzeciej kwarcie. Poza tym w całym meczu mieliśmy tylko 7 rzutów wolnych we własnej hali. Nie potrafię w tym momencie odpowiedzieć czy to Siarka tak dobrze broniła, czy to my tak słabo graliśmy jeden na jeden. - powiedział po meczu trener gospodarzy.

Bezbłędnie trafiający w drugiej połowie za 2 (10/10, a w całym meczu 11/12) jak i zbierający większość piłek Piotr Miś pogrążył drużynę gospodarzy. Udało nam się w końcówce spotkania wywalczyć lekką przewagę i utrzymaliśmy ją już do końca. Cała drużyna pracowała na ten wynik. Wszyscy mają wkład w dzisiejsze punkty, a ja je akurat rzuciłem. Dopisało również szczęście w zbiórkach w ataku i udało się dziś wygrać – stwierdził po zakończonym spotkaniu najlepszy zawodnik spotkania Piotr Miś.

Z kolejnej wygranej swoich podopieczny zadowolony może być Zbigniew Pyszniak, trener Siarki Tarnobrzeg - Dobrze, że w końcu przełamaliśmy się w Pruszkowie. Zawsze nam się ciężko grało z ekipą Znicza Basket i przeważnie przegrywaliśmy. W środę udało się wygrać. Pokazaliśmy w tym spotkaniu trochę charakteru. Udało nam się zablokować szybki atak z którego Pruszków zwykle zdobywa sporo punktów. Widać było również, że rywalowi nie siedział dziś kompletnie rzut. Wykorzystaliśmy to, zagraliśmy mądrze i bardzo cieszę się ze zwycięstwa - oznajmił.

Znicz Basket Pruszków - ASK KS Siarka Tarnobrzeg 63:68 (15:22, 13:10, 24:18, 11:18)

Znicz: Ecka 9 (1x3), Radwan 15 (2x3), Briegmann 10, Aleksandrowicz 4, Malewski 19 (2x3) oraz Świderski 5 (1x3), Czech 1, Czubek, Fraś.

Siarka: Baran 9 (2x3), Krupa 9 (2x3), Uriasz 6 (2x3), Marciniak 10 (1x3), Miś 25 oraz Czerwonka 3 (1x3), K. Szpyrka 6 (2x3), Marculewicz.

SZCZEGÓŁOWE STATYSTYKI ZNAJDZIECIE TUTAJ

Kolejne spotkanie nasi koszykarze rozegrają w ramach Pucharu Polski w Jaworznie, gdzie powalczą o następną rundę z miejscowym MCKiS Termo-Rex-em. Mecz rozpocznie się w środę 04.11 o godz.19.

Źródło; znicz.polskikosz.pl, własne.
dnia 28/10/2009
4 Komentarzy
583 Czytań - Drukuj

Trudny mecz wyjazdowy
Pełne emocji widowisko czeka kibiców w środowy wieczór w Pruszkowie. W VI kolejce I ligi przeciwnikiem Znicza Basket będzie Siarka Tarnobrzeg. Ciężko wskazać faworyta tej konfrontacji, ale pruszkowska hala będzie atutem naszych najbliższych rywali.

Drużyna z Podkarpacia po 5 rozegranych meczach plasuje się na 3 miejscu w tabeli. Siarka jak do tej pory przegrała tylko jedno spotkanie - z Sokółem Łańcut 74:81, a z pozostałych pojedynków wyszła zwycięsko. Koszykarze z Tarnobrzega od trzech meczów nie doznali porażki. W ostatnim ligowym pojedynku wygrali z Sudetami Jelenia Góra 78:71. W drużynie Zbigniewa Pyszniaka wyróżniają się Adrian Czerwonka, który w każdym meczu notuje średnio 16,4pkt oraz świetnie spisujący się doświadczony zawodnik Piotr Miś (17,4pkt i 10,8 zbiórek). Tarnobrzeżanie w tym sezonie bardzo wysoko postawili sobie poprzeczkę - awans do PLK. Niewątpliwym naszym atutem jest szeroka ławka rezerwowych, którą jak do tej pory omijają kontuzje.

Znicz Basket uległ na wyjeździe Olimpowi Start Lublin 62:67 i jest to druga porażka z rzędu koszykarzy z Pruszkowa na terenie rywala. Gospodarze jak do tej pory w Pruszkowie są niezwyciężeni. Pewnie pokonali najpierw ŁKS 78:74, a później z kwitkiem odprawili rezerwy Polonii 2011 91:75. Pruszkowskich kibiców martwi zmienna forma zespołu. Po świetnym występie Michała Aleksandrowicza w meczu z Politechniką (5 trójek) w Lublinie pomimo 40 minut na parkiecie zdobył zaledwie 4 pkt. Z meczu na mecz coraz lepiej spisuję się Grzegorz Radwan notując średnio 12,2 pkt oraz 5,8 zbiórki. Po 5 rozegranych meczach pruszkowianie zajmują piątą lokatę w tabeli z bilansem 3 zwycięstw i 2 porażek.

Drużyny z Pruszkowa i Tarnobrzega jak do tej pory w lidze rozegrały ze sobą 10 spotkań z czego 7 było na korzyść Znicza Basket.

Siarka z ekipą z Pruszkowa miał okazję spotkać się przed sezonem. W Memoriale Kazimierza Wacławczyka nasi koszykarze przegrali ze Zniczem 46:72. Zespół z Pruszkowa z kompletem zwycięstw wygrał cały turniej, a rozgrywający Marcin Ecka został wybrany najwartościowszym zawodnikiem całych zawodów.

Miejmy nadzieję, że nasi koszykarze odegrają się najbliższemu rywalowi i wygrają na trudnym terenie, jakim niewątpliwie jest hala Znicza Basket.

Początek spotkania w środę 28.10 o godz.18.