Najnowszy Użytkownik: DougLop

Sponsorzy

Linki

Rajewicz w Siarce. Błaszczyński od środy?

Środkowy Zastalu Zielona Góra Rafał Rajewicz został wypożyczony do Siarki Tarnobrzeg. - Mam nadzieję, że wykorzystam swoją szansę - mówi 23-letni zawodnik. Jeszcze przed wyjazdem do Tarnobrzega przedłużył umowę z zielonogórskim klubem o kolejny rok.

- Decyzję podjęliśmy po rozmowach z trenerami i samym zawodnikiem. Wzmocniliśmy skład Davidem Burgessem, a do gry powraca Tomasz Kęsicki. Rafał nie miałby wielu okazji do gry, a nie chcemy blokować mu możliwości rozwoju. W Tarnobrzegu dostał obietnicę grania, a nie pełnienia roli statysty - tłumaczy prezes Zastalu Rafał Czarkowski. Mimo wypożyczenia, klub zdecydował się przedłużyć kontrakt z zawodnikiem do kwietnia 2012 r.
Rafał Rajewicz w niedzielę wyjedzie do Tarnobrzega.

- Pojawiła się taka opcja, a ostateczna decyzja należała do mnie. Gdyby został, pewnie przesiedziałbym resztę sezonu na ławce. Na temat gry w Tarnobrzegu rozmawiałem z prezesem Zbigniewem Pyszniakiem. Zapewnił mnie, że mogę liczyć na 15 minut gry w każdym spotkaniu. Jeżeli zaskoczę trenera swoją postawą, to liczba czasu na parkiecie oczywiście wzrośnie. Mam nadzieję, że wykorzystam swoją szansę - mówi.

Rafał Rajewicz ma 203 cm wzrostu. W rozgrywkach Tauron Basket Ligi zagrał w dziewięciu spotkaniach. Rzucał średnio 1,4 pkt i notował 1,3 zbiórki. Na parkiecie przebywał średnio nieco ponad 9 minut.

To nie jedyno nowy koszykarz, który wzmocni drużynę Siarki. W tej chwili prezes Pyszniak toczy rozmowy z kolejnym kandydatem do gry w tarnobrzeskim klubie. Jest nim Australijczyk, który od niedawana ma polski paszport, Stefan Błaszczyński. Jest prawie przesądzone, że zawodnik ten będzie od środy graczem Siarki.

Źródło: echodnia.eu
Dodane przez niun
dnia 28/01/2011
1055 Czytań - Drukuj

Tournee po Polsce ciąg dalszy

Nasi koszykarze nie przestają jeździć po kraju. Po wyjazdowych meczach w Gdyni i Sopocie, nadszedł czas na wyjazd do Poznania. Zmierzą się oni tam z miejscowym PBG Basketem.

W pierwszym spotkaniu obydwu drużyn, po zaciętym meczu, wygrali poznaniacy 75:76. Zawodnicy Siarki mogli jeszcze wygrać to spotkanie, ale ostatnie rzuty przestrzelili Stanley Pringle i Marek Miszczuk. Najefektowniejszym zawodnikiem Siarki w tym spotkaniu był Bartosz Krupa, który najprawdopodobniej nie wystąpi w najbliższym meczu. Najwięcej "oczek" zdobył wtedy Pringle - 20 punktów. W drużynie gości wyróżniał się Eddie Miller.

Zawodnicy Miliji Bogicevicia zajmują aktualnie 10 lokatę w lidze. Po sześciu porażkach z rzędu, zanotowali wygraną, by znów przegrać. Najpierw wygrali dwoma punktami w Kołobrzegu, a następnie musieli uznać wyższość graczy Polpharmy. Liderem zespołu jest Eddie Miller (13 pkt.). Największy wskaźnik widnieje jednak przy statystykach Vladimira Ticy, i wynosi on 11,8. Najlepszym z polaków jest Piotr Stelmach. Ten młody skrzydłowy notuje średnio w każdym meczu 9 punktów.

Rywal nie należy do najsilniejszych, ale osłabieni kontuzjami i zmęczeni podróżami koszykarze Siarki, będą musieli się nieźle natrudzić, aby wywieźć ze stolicy Wielkopolski dwa punkty.

Kluczowy pojedynek: Eddie Miller - Stanley Pringle

POCZĄTEK SPOTKANIA W NIEDZIELĘ 30.01 O GODZINIE 18 W POZNANIU W HALI AWF
dnia 27/01/2011
27 Komentarzy
1374 Czytań - Drukuj

Pogrom

Mecz rozgrywany w Hali Stulecia w Sopocie kończył fazę grupową Pucharu Polski. Podopieczni Karlisa Muzinieksa, aby awansować do ćwierćfinału musieli pokonać w tym spotkaniu drużynę Siarki Tarnobrzeg.

Początek spotkania rozpoczął się od niecodziennego widoku, gdyż z dystansu celnym rzutem popisał się Marcin Stefański. Zawodnicy Siarki nie potrafili przedrzeć się przez obronę rywali. Dzięki skutecznym wejściom na kosz Adama Waczyńskiego oraz Filipa Dylewicza gospodarze po czterech minutach spotkania prowadzili (9:0). W kolejnych akcjach spotkania panowała nieporadność obu drużyn w ataku. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony meczu ‘żółto – czarni’ prowadzili (16:5). Ostatecznie po dziesięciu minutach spotkania zespołu z Trójmiasta wypracował sobie dziewięciopunktową przewagę (23:14).

W drugiej części pierwszej połowy zespół gości zaczął szybciej rozgrywać akcje co poskutkowało kolejnymi zdobyczami punktowymi, natomiast zespół z Sopotu nie mógł odnaleźć swojego rytmu w ataku i po trzech minutach drugiej kwarty na tablicy świetlnej widniał wynik (27:20) dla gospodarzy. W połowie drugiej kwarty po wejściu na kosz Pawła Kikowskiego ucierpiał zawodnik Siarki Tarnobrzeg – Bartosz Krupa. Podopieczny Bogdana Pamuły opuścił parkiet przy pomocy opieki medycznej trzymając się za prawe ramie. Spotkanie w drugich dziesięciu minutach to kontrolowanie przewagi przez zawodników Trefla oraz powiększanie jej dzięki skutecznie wyprowadzanym kontratakom. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze pewnie prowadzili (39:26). Podopieczni Karlisa Muzinieksa do szatni schodzili z bezpieczną przewagą siedemnastu punktów (49:32).

Trzecia kwarta zaczęła się od wyrównanej walki, jednak większość akcji po obu stronach parkietu kończyło się niecelnym rzutem lub stratą piłki. Pierwsza uspokoiła swoja grę drużyna z Sopotu, która po czterech minutach w drugiej połowie prowadziła dziewiętnastoma punktami (60:41). Zawodnicy z Tarnobrzega nie potrafili znaleźć recepty na dobrze grającego przeciwnika w obronie. Natomiast sami w obronie mieli duże trudności z upilnowaniem swoich rywali, co skutkowało rzutami gospodarzy z czystych pozycji. W szeregach zespołu trenera Pamuły widać było zrezygnowanie oraz brak zaangażowania w zmianę wyniku na swoją korzyść. Po efektownych akcjach Lawrence Kinnarda zawodnicy z Sopotu prowadzili już (71:44) na dwie minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty. Ostatecznie po trzydziestu minutach spotkania gospodarze pewnie prowadzili (76:49).

Czwartą kwartę dwoma celnymi rzutami z dystansu otworzył Paweł Malesa, który po raz pierwszy wyszedł w tym spotkaniu na parkiet. Popis strzelecki w wykonaniu gospodarzy trwał w najlepsze i po trzech minutach ostatniej kwarty była rekordowa przewaga zespołu z nad morza (89:49). W ostatnich minutach spotkania Siarka starała się zniwelować przewagę zespołu Trefla, jednak bezskutecznie. Po rzutach osobistych Marcina Stefańskiego na trzy minuty przed zakończeniem spotkania było (100:54) dla gospodarzy. Ostatecznie podopieczni Karlisa Muzinieksa rozgromił drużynę przyjezdnych (110:56).

Trefl przystępował do tego spotkania w roli faworyta i w pełni się z niej wywiązał. Natomiast gracze Siarki rozczarowali swoją postawą na parkiecie, gdyż kibice spodziewali się większego postawienia oporu przez zespół gości. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Karlisa Muzinieksa zapewnili sobie awans do ćwierć finału Pucharu Polski.

Trefl Sopot - ASK KS Siarka Tarnobrzeg 110:56 (23:14; 26:18,27:17, 34:7)

Trefl: Gustas 6 pkt.(1x3), Dylewicz 13, Ljubotina 14, Stefański 11 (1x3), Kikowski 12 (2x3), Kinnard 11 (1x3), Ceranić 11, Harrington 13 (3x3), Waczyński 7 (1x3), Malesa 12 (4x3)

Siarka: Krupa 2, Miszczuk 9, Pyszniak 0, Pringle 13 (1x3), Juniak 0, Tylor 4, Wall 5(1x3), Truscott 10, Delloach 7, Goffney 6 (1x3)