Najnowszy Użytkownik: JamesSnirm

Sponsorzy

Linki

Dramatyczna końcówka i przegrana w I kolejce fazy play - out

Koszykarze Zastalu Zielona Góra zapewnili sobie utrzymanie się w Tauron Basket Lidze. Zielonogórzanie mogą być tego pewni po zwycięstwie 89:87 w pierwszym meczu rundy play-out z Siarką Tarnobrzeg.

Już od początku spotkania można było odnieść wrażenie, że koszykarzom Zastalu brakowało trochę odpowiedniej mobilizacji. Przed tym meczem trener zielonogórzan, Tomasz Jankowski mówił otwarcie, że w sporcie jest wiele przypadków obniżonej chęci do działania, ale zaznaczył, że jego zespołowi to nie grozi. Można jednak śmiało powiedzieć, że się mylił, gdyż "Zastalowcy" w skutek niezrealizowanego celu, jakim był awans do rundy play-off, stracili znaczną cząstkę zapału do działania.

Ten właśnie fakt starali się wykorzystywać zawodnicy tarnobrzeskiej Siarki, którzy do Zielonej Góry nie przyjechali tylko, aby odegrać mecz. Podopieczni Bogdana Pamuły uwierzyli w to, że tej konfrontacji są w stanie pokonać gospodarzy I pierwsza kwarta właśnie najlepiej odzwierciedlała duże ambicje koszykarzy z Tarnobrzega. Ekipa z Podkarpacia wygrała tę część spotkania 28:15, co na pewno dla zielonogórskich kibiców było zaskakującym wynikiem.

Druga odsłona to już zdecydowanie lepsza postawa drużyny Zastalu. Miejscowi poprawili swoją defensywę oraz odważniej grali w ataku, chociaż nadal nie mogli wyeliminować wszystkich błędów. Po 15. minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 36:41, a 5-punktowa przewaga "Siarkowców" tylko utwierdzała gospodarzy w przekonaniu, że o końcowy triumf wcale nie będzie im tak łatwo, jak mogło wydawać się przed meczem.

Po zmianie stron, Zastal zaczął od mocnego uderzenia. Dwie udane akcje przeprowadził James Maye, dzięki czemu jego zespół na początku trzeciej kwarty przegrywał już tylko 47:49. Zespół przyjezdny jednak wciąż miał ręce na pulsie i nie pozwolił zielonogórzanom na pójście za ciosem. Rezultat 64:70 przed ostatnią odsłoną tylko świadczył o tym, że w Winnym Grodzie może dojść do sensacji.

Obraz kompromitującej porażki na pewno z każdą kolejną minutą czwartej "ćwiartki" zaczął być coraz lepiej widoczny w głowach zielonogórskich koszykarzy. Podopieczni trenera Jankowskiego musieli sobie zdawać sprawę z tego, że ich klęska jest jak najbardziej realna. Aby do tego nie doszło, Zastal musiał zaliczyć chociaż malutki błysk formy. Ta sztuka nie udawała się gospodarzom praktycznie przez cały mecz, więc najwyższym czasem na zryw była końcówka czwartej kwarty. "Zastalowcy" ostatecznie na prowadzenie wyszli w 38. minucie (83:81), i nie oddali go już do końca spotkania.

ZASTAL Zielona Góra - ASK KS SIARKA TARNOBRZEG 89:87 (15:28, 25:19, 24:23, 25:17)

ZASTAL Zielona Góra: James Maye 22, Walter Hodge 20, Marcin Flieger 17, David Burgess 13 (16 zb.), Jakub Dłoniak 8, Żarko Comagić 5, Maciej Raczyński 3, Marcin Chodkiewicz 1, Tomasz Kęsicki 0, Jarosław Kalinowski 0

SIARKA TARNOBRZEG: Rafał Rajewicz 18, Stanley Pringle 16 (9 as., 6 strat), Louis Truscott 16 (10 zb.), Stefan Blaszczynski 14, Daniel Wall 12, Bartosz Krupa 9, Tomasz Pisarczyk 2

Rozpoczynamy walkę o utrzymanie

Już dzisiaj odbędą się pierwsze mecze fazy play-out. Siarka Tarnobrzeg zagra na wyjeździe z zajmującym 9 miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej - Zastalem Zielona Góra. Będzie to niesłychanie ciekawe widowisko, bowiem w drużynie przyjezdnych zagra wypożyczony właśnie z Zastalu - Rafał Rajewicz.

Zanim Rajewicz trafił do Tarnobrzega, miał mało okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Trener Bogdan Pamuła obdarzył nowego zawodnika dość sporym zaufaniem i teraz spędza średnio na parkiecie 31 minut, zdobywa 8,7 pkt i zbiera 6,0 piłek.

Oba zespoły, pomijając ubiegłe sezony i walkę o występy w Tauron Basket Lidze, spotkały sie 2 razy. Warto przypomnieć wyniki tych zmagań. W ramach II kolejki, Siarka na wyjeździe uległa rewelacyjnemu beniaminkowi 80:58. Jednak w drugim spotkaniu to tarnobrzeżanie dominowali i przede wszystkim, dzięki świetnej grze na tablicach, pokonali zespół z "winnego grodu" 93:84.

Niestety, od tego czasu w obu drużynach wiele się zmieniło. Siarka, którą od samego początku prześladuje pech i tym razem nie może wystąpić w pełnym składzie. Jak zapewnia masażystka naszego zespołu, do gdy powinien wrócić już Stanley Pringle. Będzię on jednym z dwóch Amerykańskich graczy w naszym zespole. Dalej wszyscy nie możemy uwierzyć, dlaczego z drużyną pożegnał się Michael Deloach, który ostatnio błyskał rewelacyjną formą i był liderem drużyny. Co prawda, na ławce zasiądzie Eric Taylor, ale już tylko w roli asystenta trenera i tłumacza, nie zawodnika.

Nie tylko my mamy powody do zmartwień. W ostatnim meczu Zastalu, kontuzji pęknięcia kości piszczelowej i skręcenia kolana, doznał podkoszowy Chris Burgess i nie weźmie on już udziału w walce o utrzymanie. Podopieczni Tomasza Jankowskiego, po raz kolejny, będą musieli liczyć na lidera swojej drużyny i MVP sezonu zasadniczego - Waltera Hodge'a, który co mecz notuje średnio 17 pkt i 5,1 asyst.

Potencjałem w obu drużynach są także Polacy. Liczymy na to, że kapitan Siarki - Bartosz Krupa, powracający w świetnym stylu po kontuzji, pokaże charakter w starciu z rozgrywającym Zastalu - Marcinem Fligierem. Ciekawe starcie szykuje się również na lini Daniel Wall - Marcin Chodkiewicz.

Początek spotkania już o godz. 18:00!

Relację radiową poprowadzi RADIO ZIELONA GÓRA
Dodane przez kasz7
133 Czytań - Drukuj

Rozmowa z masażystką Hanną Małek

Runda zasadnicza dobiegła końca. Zostały rozegrane 22 mecze, w których rzadko brał udział pełny skład drużyny. Kontuzje prześladowały nas już od listopada i co chwilę podstawowi zawodnicy musieli rezygnować z gry. Do formy próbowała przywrócić ich nasza masażystka - pani Hanna Małek, którą postanowiłam zapytać m.in. o stan zdrowia koszykarzy przed decydującą fazą play-out.

- Jest pani z nami już drugi rok. Jak zaczęła się współpraca z klubem Siarki i skąd idea pracy ze sportowcami?

Propozyjcja współpracy pojawiła się od pana dyrektora Jarka w ubiegłym sezonie. Było to coś nowego, nowe doświadczenie. Stwierdziłam, że dlaczego nie.

- Na co dzień pracuje pani z osobami niepełnosprawnymi z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Wiślnej. To zajęcie chyba nie należy do najłatwiejszych?

Powiem tak. Część osób uważa, że nie jest to łatwa praca, ale ja osobiście bardzo ją lubie. Co prawda zupełnie różni się ona, od tej z koszykarzami, bo jednak niepełnosprawni wymagają więcej, ale równie chętnie się tego podejmuję.
dnia 31/03/2011

Siarka, z dorobkiem 26 punktów po rundzie zasadniczej sezonu 2010/11, zajęła ostatnie 12 miejsce w tabeli i tym samym będzie musiała walczyć o utrzymanie w lidze.

Do rywalizacji przystąpią zespoły z miejsc 9-12, tj. Zastal Zielona Góra, Polonia Warszawa, nasz niedzielny rywal Kotwica Kołobrzeg i Siarka. Do tabeli będą brane pod uwagę wszystkie wyniki z sezonu zasadniczego.

Terminarz rozgrywek play-out przedstawia się następująco:

1. kolejka (sobota)
2011-04-02 Zastal Zielona Góra - SIARKA TARNOBRZEG godz. 18.00.

Michael Deloach odchodzi z Siarki

Niedzielny mecz przeciwko Kotwicy Kołobrzeg, był ostatnim meczem Michaela Deloacha w drużynie Siarki. Zawodnik w poniedziałek wraca do Stanów Zjednoczonych.

Michael Deloach (25 lat, 180 cm) po zakończeniu występów na uczelni Norfolk State, postanowił przylecieć do Polski i grać w drużynie beniaminka Tauron Basket Ligi, Siarce Tarnobrzeg (w całym sezonie zdobywał średnio 10,8 pkt., 2,3 asysty oraz 2 przechwyty na mecz). Przez pierwsze kilka tygodni wolno aklimatyzował się w Polsce. Nie był przyzwyczajony do mieszkania w małym mieście oraz do tego, że mecze rozgrywane są tylko raz na tydzień albo i rzadziej. Do tego trener Zbigniew Pyszniak w pierwszych meczach przeważnie dawał mu tylko kilka minut gry w meczu. Sytuacja uległa poprawie i zmianie na lepsze, wraz z objęciem stanowiska trenera Siarki przez Bogdana Pamułę. Trener ten zaczął bardziej odważniej stawiać na tego zawodnika. W ciągu ostatnich kilku meczów, to Deloach był najlepszym strzelcem drużyny. Przyczyniło się do tego odejście kilka tygodni temu z Siarki Kevina Goffneya, którego zmiennikiem często był Deloach. Amerykanin w ostatnich pięciu meczach zdobywał średnio 22,2 punktu na mecz.

Jako jednego z nielicznych zawodników Siarki, omijały go kontuzje. Rozegrał w sezonie 2010/11, 21 meczów. Nie wystąpił tylko w spotkaniu przeciwko Treflowi w Sopocie ale była to decyzja trenera. Zawodnik ten prezentował typowo uniwersytecki styl gry. Oparty na częstych wejściach pod kosz oraz szybkiej grze. Przy ataku pozycyjnym dość często zdarzały mu się straty. Imponował też dużą skocznością i szybkością.

Deloachowi po niedzielnym meczu z Kotwicą skończył się kontrakt i działacze Siarki postanowili nie przedłużać go tylko na miesiąc, na czas fazy play-out. Sam zawodnik pozytywnie ocenia czas spędzony w Tarnobrzegu: - Gra w dalekim kraju była dla mnie sporym wyzwaniem. Przylatując tutaj nie byłem pewnym czego mogę się tu spodziewać. Poziom polskiej ligi jest wysoki i cieszę się, że mogłem tutaj występować oraz nabierać doświadczenia. Podobała mi się też atmosfera panująca w drużynie - Mówił po ostatnim meczu Deloach.

Zawodnik przez najbliższy czas będzie odpoczywał po wyczerpującym sezonie. Na pytanie o przyszłość odpowiada, że nie myślał jeszcze o tym: - Nie wiem jeszcze gdzie będę grał w przyszłym sezonie. Może wrócę do Polski. Oczywiście biorę pod uwagę powrót do Tarnobrzega – Mówił amerykański rzucający. Zaraz po zakończeniu niedzielnego meczu z Kotwicą, Deloach dostał od kibiców pamiątkowy medal, w podziękowaniu za grę w tarnobrzeskiej drużynie.

Administratorzy również składają Michaelowi podziękowania za grę w naszym zespole i życzą udanej, i bogatej w sportowe sukcesy kariery, najlepiej w barwach Siarki.

źródło: plk.pl
137 Czytań - Drukuj

Udany powrót Krupy i zwycięstwo w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego

W XXII kolejce Siarka Tarnobrzeg ponownie wygrywa z Kotwicą Kołobrzeg i tym samym zapisuje na swoim koncie 4 zwycięstwo w rundzie zasadniczej.

Mecz ten w zasadzie nic nie rozstrzygał, bowiem gra toczyła się między dwiema ostatnimi drużynami. Nie mniej jednak, Siarkowcy pokazali prawdziwego ducha walki i powtórzyli swój wyczyn z XI kolejki. Najważniejsze punkty, które wyprowadziły nas na jedno punktowe prowadzenie, zdobył Louis Truscott na 2,3 sekundy przed końcem spotkania.

Tuż przed początkiem meczu zawodnicy, kibice i działacze klubu pożegnali Erica Taylora, który postanowił w barwach Siarki zakończyć swoją karierę. Tym samym rozegrał dziś swoje ostatnie zawody, które jak się później okazało, były świetnym prezentem pożegnalnym.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Michael Deloach i Bartosz Krupa. Ten pierwszy po raz kolejny pokazał wysoką klasę. Dzisiaj zdobył 20 punktów i miał 7 asyst, w ostatniej sekundzie zablokował rzut Łukasza Diduszko, a jego efektowny wsad z I kwarty, pozostanie na długo w pamięci tarnobrzeskich kibiców. Krupa, którego występ tak naprawdę nie był w 100% pewny, był drugim strzelcem w drużynie. Zapisał na swym koncie 17 punktów, w tym pięć celnych rzutów "za 3".

Jak wskazuje sam wynik, mecz ten nie należał do najłatwiejszych. Sporo nerwów napsuli nam niezwykle aktywni Amerykańscy gracze Kotwicy - Jessie Sapp oraz Darrell Harris, którzy łącznie zdobyli ponad połowę punktów uzyskanych przez swoją drużynę.

ASK KS SIARKA TARNOBRZEG - KOTWICA Kołobrzeg 82:81 (27:19, 16:27, 21:17, 18:18)

SIARKA TARNOBRZEG: Michael Deloach 20 (7 as), Bartosz Krupa 17, Louis Truscott 16 (14 zb), Rafał Rajewicz 11, Daniel Wall 9, Stefan Blaszczynski 5, Eric Taylor 4, Tomasz Pisarczyk 0

Kotwica Kołobrzeg: Jessie Sapp 23, Darrell Harris 21, Anthony Fisher 10, Kenneth Henderson 8, Bartosz Sarzało 6, Łukasz Diduszko 6, Michał Wołoszyn 5, Sławomir Sikora 2

SZERSZA RELACJA W ROZWINIĘCIU

dnia 27/03/2011

Zarząd PLK S.A. na oficjalnej stronie ligi opublikował założenia projektu Ligi Kontraktowej.

Podstawowe założenia propozycji PLK S.A. w sprawie Ligi Kontaktowej

1) Kluby mające prawo do gry w PLK otrzymują umowy na trzy lata, określające ścisłe warunki pozostania w lidze. Klub zajmujący ostatnie miejsce wnosi opłatę za pozostanie w lidze.

2) Do PLK mogą awansować (bez żadnych opłat) mistrz I ligi, ale musi ściśle wypełnić warunki kontraktowe, takie same, jakie mają pozostałe kluby. W przeciwnym razie pozostaje w I lidze.

3) System rozgrywek: trzyetapowy. Po rundzie zasadniczej (I etap) zespoły grają w grupach o miejsca 1-6 i pozostałe (II etap), później następuje play-off (III etap). Okno transferowe otwarte jest bez przerwy od początku rozgrywek do połowy II etapu. Jeśli w rozgrywkach ligi regionalnej (np. VTB, powstająca liga śródziemnomorska) wystąpią co najmniej dwa zespoły PLK, możliwe jest wyłączenie ich z pierwszego etapu rozgrywek i dołączenie do fazy o miejsca 1-6.

4) PLK S.A. może umożliwić dołączenie do ligi klubom na zasadzie dzikiej karty. Opłata za nią jest niezmienna przez trzy lata Ligi Kontraktowej, ale kluby z wielkich miast i grające w dużych halach otrzymują zniżki.

6) Kluby kontraktowe płacą wysokie wpisowe, ale mają prawo do uzyskania zniżek, które po zsumowaniu mogą dać nawet 100 procent wysokości wpisowego. Zniżek udziela się za: grę w pucharach europejskich, grę polskimi zawodnikami, zatrudnienie polskich trenerów i asystentów trenera, wprowadzenie do gry młodych polskich zawodników, rozgrywanie meczów w dużych halach i wypełnienie hal kibicami.

7) Środki z wpisowego będą wracały do klubów w formie dofinansowania na rozgrywki Młodej KoszLigi. Będzie to liga rezerw, przeznaczona dla młodych polskich graczy, rozgrywająca mecze w tych samych parach przed lub po spotkaniach PLK.

8) Klub musi wykazać się źródłami finansowania na poziomie co najmniej zawartych kontraktów z zawodnikami powiększonych o określoną sumę na organizację klubu. Ustalone zostanie minimum finansowe, za jakie klub musi zatrudnić zawodników. Po sezonie klub musi wykazać się rozliczeniem z zawodnikami i trenerami lub zawarciem z nimi ugód. Ugody muszą być realizowane w terminie.

9) Niektóre nowości organizacyjne: hala na 2500 miejsc od 2013 roku, sprzedaż internetowa biletów w halach powyżej 2500 widzów, relacje radia internetowego ze wszystkich meczów.

10) Klub ma obowiązek uczestniczenia w Pucharze Polski i obowiązek grania co najmniej połowy minut w meczu PP przez zawodników z podstawowego składu. Rozgrywanie części meczów PP poza siedzibą klubu w ramach promocji koszykówki. Puchar Polski będzie rozgrywany w terminach pucharów europejskich czyli w formule z sezonu 2010/2011.

Źródło: polskikosz.pl
dnia 23/03/2011
171 Czytań - Drukuj

Wysoka porażka tarnobrzeżan w Koszalinie

Ósmą z rzędu porażkę w rozgrywkach Tauron Basket Ligi ponieśli koszykarze Siarki Tarnobrzeg, którzy w niedzielę ulegli w Koszalinie tamtejszemu AZS-owi 111:88.

W Koszalinie tarnobrzeżanie nieźle zagrali do przerwy. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili co prawda różnicą 10 punktów, ale w 17 minucie, po punktach Rafała Rajewicza, Siarkowcy przegrywali już tylko 38:42.

Po zmianie stron na parkiecie dominowali już jednak miejscowi, wśród których znakomicie zagrali Amerykanie Winsome Frazier oraz znany z występów w Zniczu Jarosław - Grady Reynolds. W 26 minucie, po akcji 2+1 tego drugiego, AZS prowadził już 75:54 i spokojnie dowiózł wygraną.

Najwięcej punktów (większość z nich, gdy mecz był już rozstrzygnięty) dla Siarki zdobyli Amerykanie Michael Deloach i Louis Truscott. Nieźle wypadli też Rajewicz oraz Stefan Błaszczynski.

Po tej porażce tarnobrzeżanie mają coraz mniejsze szanse na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do tej pory podopieczni Bogdana Pamuły wygrali tylko trzy mecze i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Będąca "oczko" wyżej Kotwica Kołobrzeg ma już na swoim koncie osiem wygranych. Do zakończenia rundy zasadniczej została tylko jedna kolejka, w której Siarka zagra przed własną publicznością właśnie z drużyną z Kołobrzegu. Później jeszcze tarnobrzeżan czeka sześć kolejnych spotkań w zmaganiach o miejsca 9. - 12. W sumie Siarka rozegra siedem meczów, z których, by myśleć o utrzymaniu, musi wygrać minimum pięć. To da jej utrzymanie, ale pod warunkiem, że swojego dorobku nie powiększy Kotwica. Wtedy tarnobrzeżanie, kosztem kołobrzeżan, utrzymają się w TBL.

AZS Koszalin - ASK KS SIARKA TARNOBRZEG 111:88 (31:21, 22:21, 32:22, 26:24)

AZS Koszalin: Winsome Frazier 26, Grady Reynolds 25, George Reese 17, Grzegorz Arabas 13, Igor Milicić 12 (12 as.), Tomasz Śnieg 8, Mateusz Bartosz 4, Slavisa Bogavac 4, Robert Gibaszek 2, Mateusz Bieg 0, Sebastian Balcerzak 0, Mirosław Łopatka 0

SIARKA TARNOBRZEG: Michael Deloach 27 (8 as.), Louis Truscott 24 (10 zb.), Stefan Blaszczynski 14, Rafał Rajewicz 13, Daniel Wall 7, Stanley Pringle 3, Tomasz Pisarczyk 0, Szymon Juniak 0, Eric Taylor 0

ZDJĘCIA DOSTĘPNE W GALERII

WYPOWIEDZI POMECZOWE W ROZWINIĘCIU
dnia 20/03/2011

Mecz z AZS-em Koszalin będzie ostatnim meczem wyjazdowym w tym sezonie dla koszykarzy Siarki. Pojedynek nie będzie łatwy, gdyż koszalinianie chcąc awansować do play off muszą wygrać to spotkanie.

Drużyna prowadzona przez Mariusza Karola musi wygrać dwa z trzech ostatnich meczów. Oprócz spotkania z Siarką, Akademicy grać będą z Asseco Prokomem i PBG Basketem. Tak więc mecz z naszą drużyną będzie najłatwiejszym dla graczy AZS-u. Liderem zespołu jest George Reese. Notuje on średnio 17.4 pkt, 5.6 zb. i prawie 3 asysty, a jego wskaźnik eval wynosi 18.1. Czołowym strzelcem jest także Winsome Frazier, który zdobywa średnio 16.9 pkt na mecz. Ostatnio do drużyny dołączył znany z występów w Polonii i Zniczu Jarosław Grady Reynolds. Ten niezwykle atletyczny zawodnik od razu wkomponował się w drużynę i po 5 meczach notuje 15.2 pkt. Najskuteczniejszymi Polakami są Tomasz Śnieg i Grzegorz Arabas. Obaj zawodnicy zdobywają nieco ponad 6 punktów co mecz. Czołową postacią w drużynie AZS-u jest także Igor Milicić. Chorwat z polskim paszportem jest najlepiej podającym zawodnikiem ligi.

Kluczowy pojedynek: George Reese - Daniel Wall

POCZĄTEK SPOTKANIA W NIEDZIELĘ 20.03 O GODZINIE 18 W KOSZALINIE W HALI ZOS SP. Z O.O.
dnia 19/03/2011
182 Czytań - Drukuj

Koszykówka bez barier 2011

Autonomiczna Sekcja Koszykówki Klubu Sportowego Siarka Tarnobrzeg oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej przy ul. Wiślnej 11 w Tarnobrzegu byli organizatorami dzisiejszej integracyjnej zabawy rekreacyjno - sportowej, która odbyła się w hali tarnobrzeskiego OSiR-u.

W imprezie udział wzięło 5 drużyn, które były wpierane przez wylosowanych wcześniej koszykarzy Siarki Tarnobrzeg. Zespoły musiały pokonać 3 konkurencje sportowe: bieg przez płotki, rzuty osobiste i slalom. Rywalizacja toczyła się nie tylko na boisku. Prace plastyczne, które wykonywali podopieczni poszczególnych drużyn, były poddane ocenie samym koszykarzom.

W rywalizacji sportowej I miejsce przypadło Zespołowi Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, natomiast praca osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej przypadła koszykarzom najbardziej do gustu.

SZERSZA RELACJA I ZDJĘCIA NA ECHODNIA.EU
dnia 16/03/2011
187 Czytań - Drukuj

Kevin już nie zagra

Kevin Goffney nie zagra już w tym sezonie w barwach Siarki. Powodem jest rozwiązanie kontraktu z Amerykańskim skrzydłowym. Goffney od dłuższego czasu zmagał się z kontuzją kolana. Działacze klubu zarzucili mu także brak motywacji. Podkreślali, że zapał do gry przejawiał tylko wtedy, gdy mecz transmitowała telewizja. Goffney był najlepszym strzelcem Siarki w tym sezonie. Ze średnią 14.1 pkt na mecz zajmuje 15 pozycję w lidze. W swoim najlepszym meczu rzucił 30 punktów.